Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

РСП. Україна дає румунам відсіч - репортаж із-за лаштунків судового процесу в Гаазі

18.09.2008

Фото: Володимир Василенко під час свого виступу перед Міжнародним Судом ООН 18 вересня 2008 року. Дещо нижче, перший – Богдан Ауреску. (Фото Славіка Бігуна)

 

Нарешті прибув до Гааги, де відбуваються слухання справи „Румунія проти України” в Міжнародному Суді ООН. Удалося поспілкуватися із членами української команди – їх 14 – включно з представником України Володимиром Василенком (він представляв мене іншим не лише як журналіста, але й своїм колегою по Могилянці), низкою представників дипломатичного корпусу (посол України в Нідерландах), а також юридичних радників, з-поміж яких юристи ЮФ Eversheds.

Удалося поновити стосунки з Богданом Ауерску, який є представником Румунії в цій справі. Річ у тім, що ми з Богданом разом навчалися в Академії міжнародного права в Гаазі в 1996 році. Й навіть жили в одній кімнаті. Я привіз йому світлину на пам'ять. Домовилися про можливість інтерв’ю, зокрема й для „Першого” українського каналу (дивіться сьогодні й завтра сюжети мого колеги Михайла Прутника на цьому каналі).

По суті: сьогодні тривали виступи української сторони. Зокрема, британський юрист Майкл Вуд „розгромив” аргументи свого колеги – проф. Джеймса Кровфорда.  Юристи ЮФ Eversheds Родман Бунді та Лоретта Малінтоппі теж виступили з критикою аргументів румунської сторони.

Цікаво, що сторони майже не натякають (та й чи мають?), що від результатів цієї справи залежить кількість природних ресурсів тієї чи іншої країни. Втім, справа ця – прагматична. Як відзначила моя колега тут із провідного румунського інформаційного агентства: „Нема місця сентиментам”.

Для „гурманів” міжнародного права – читайте матеріали справи на сайті Суду за лінком з сайту суду (http://www.icj-cij.org/docket/index.php?p1=3&p2=3&code=ru&case=132&k=95) . Для них же та іншим – мої ексклюзивні матеріали – в „ЮрГазеті” та на сайті „ЮрСлава”.

 

Фото „української команди” в Гаазі, на ступеньках Палацу Миру - будинку Міжнародного Суду ООН (посередині знизу, в костюмі з синьою краваткою Володимир Василенко).

 

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign