Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрБізнес. Freshfields: таланти, гроші й атмосфера

19.08.2008

Freshfields – це середовище активних підприємців, якщо хочете, юридичних мисливців. Талановитих, добре підібраних, які працюють у конкурентній атмосфері постійного стресу, при цьому добре заробляючи.

 Go-getters

Очікується, що юрист не сидітиме й лише працюватиме над роботою, яку йому принесуть. Він повинен сам знаходити собі роботу (такого юриста називають go-getter). Тому не випадково, що не лише партнерів, але й юристів Freshfields можна зустріти на численних бізнес-конференціях навіть не найвищого рівня.

Погодинні стандарти на фірмі високі. Вважається, що юрист, який не «зробив» 2000 рахункових годин на рік, не показує належний результат. Рекрутинговий партнер фірми Марк Ровлінсон (Rawlinson) нещодавно в пресі вирішив розвіяти цей, начебто, міф. За його словами, стажист фірми напрацьовує в середньому 1 484 годин на рік (це показник 2006 року, 1 431 – за 2006). При тому, стверджує партнер, що є «піки» й надурочні години, якість життя стажистів досить добра.

Навіть з-поміж топових фірм Freshfields має репутацію фірми, що вимагає велику кількість рахункових годин. Одне з прізвиськ юристів фірми Spitfire Pilots (пілоти літака Spitfire), в розумінні: юристи фірми «завжди стомлені, але завжди напоготові».

Керівництво фірми стверджує, що заохочує гнучкі графіки роботи. Стверджується, що 8% штату працює на таких умовах. Між тим, циніки іронізують: зразкові умови на фірмі (лікар, консультанти, дантисти, фітнес-зали, перукар, їдальні) створені, аби «вичавити» ще більше роботи з юристів та персоналу.

Відгуки про атмосферу в фірмі неоднозначні, хоча, радше, позитивні. Деякі юристи-лоялісти кажуть, що «Freshfields – фантастичне місце роботи». Разом із тим, фірма відома своїм «неоперативним» департаментом із найму персоналу. Словом, кажуть, якщо ви пройшли «кошмар» найму, то далі все буде добре. Партнери не даватимуть іншим юристам ту роботу, якої не роблять самі.

 

Добір і найм

Відгуки на ці теми неоднозначні. «Проходження співбесіди стало задоволенням, зокрема, в порівнянні з конкурентами. Співбесіда з двома партнерами відбулася у формі простої розмови», – розповідає один із найнятих юристів. «Партнери справили враження дружелюбності. Кілька інших фірм, у яких я проходив співбесіду, проводили інтерв’ю в більш жорсткій формі, що справило негативне враження й відштовхнуло», – відзначає ще один претендент.

Утім, кажуть кандидати, з наймом не все гаразд. HR-процедура тягуча й забюрократизована. Як з’ясувалося, фірма вирішила найняти для цього зовнішні рекрутингові компанії. Результат: претенденти хвалять партнерів і лають HR-відділ. Один із них відзначив, що відповіді від відділу було так само складно отримати, як пустити кров із каменя. Ненайкращі відгуки й щодо організації переїзду. Вони навряд чи залишилися без уваги керівництва фірми. Спробуйте самі, можливо, у вас буде інший досвід.

Нещодавно Марк Ровлінсон (Rawlinson), рекрутинговий партнер фірми, в одному з британських видань розповів про зміни в рекрутинговій політиці фірми. Очікується, що партнери більше приділятимуть часу питанням найму. Сам Ровлінсон планує виділити цим питанням 500 годин у 2008 році. Ще 14 партнерів проведуть принаймні 100 годин, проводячи співбесіди та працюючи з університетами щодо залучення кадрів.

Фірма, за словами Ровлінсона, отримує від 1 тис. 500 до 2 тис. заяв щорічно й проводить більше 400 співбесід. Співбесіду з кожним кандидатом ведуть дві різні пари партнерів. Тобто загальна кількість часу, яка витрачається на співбесіди, складає близько 2 тисяч годин.

 

Кар’єрні перспективи

Юристів Freshfields поділяють на 5 категорій: (1) партнери (або рівноцінні статуси: «радник» чи «провідний консультант»), (2) провідні та старші юристи (асоціати), (3) юристи (асоціати); (4) юристи-менеджери знань (knowledge management (КМ) lawyers); (5) стажери. Правовому персоналу юристів асистує бізнес-персонал (business services).

Розрізнення між категоріями зрозумілі. Хоча, мабуть, варто пояснити четверту категорію – KM-юристів. Це юристи, які займаються управлінням нововведень фірми у всіх сферах практики. Також відзначимо, що статус «радника» у фірмі було запроваджено в 2006-2007 роках як нову кар’єрну ланку для старший юристів. Статус «радника» (counsel) викликав чимало запитань. Лондонський лідер фірми навіть заявив про свою готовність ліквідувати цей статус.

До 2006-2007 року Freshfields функціонала за моделлю чистого «лок-степа». Топові партнери отримують 50 балів. Потрібно 10 років, аби сягнути вершини статусу пайового партнера. У 2006-2007 роках вартість бала піднялася на 12,2 відсотка (22 тис. фунтів стерлінгів).

2006-2007 рік став останнім роком Freshfields як єдиного пайового партнерства.

Кількість партнерів фірми на 2007 рік – орієнтовно 450 юристів. За результатами 2007 року, фірма «зробила» партнерами 25 юристів (2006 – 22). Проте публічно не оголошено, скільки з них стали «пайовими».

Загалом юрист має невеликі шанси стати партнером. Фірма вирізняється своєю корпоративною практикою, тому найбільші шанси стати партнером саме в цій сфері. В інших – менші.

 

Зарплата

Вона – солідна. Стажисти на рік у лондонському офісі отримують 38 тис. фунтів стерлінгів, «кваліфіковані юристи» - 65 тисяч. З роком досвіду зарплата зростає до 71 тис. 500 фунтів, із двома –  84 тис., трьома – 90 тисяч фунтів стерлінгів. При цьому нерідко можна почути про те, що Freshfields могла би платити й більше, задаючи тон лідерства в плані винагороди (зокрема, в порівнянні з Linklaters).

Freshfields, як й інші фірми, також пропонує преміальні. Вони визначаються за показниками роботи й сягають 20 тис. фунтів річних (для юристів з шістьма місяцями досвіду на фірмі). Після двох із половиною років юрист може претендувати на преміальні до 35 тис. фунтів у рік. При цьому розміри преміальних (як і відповідна схема) фірми не вважається щедрою – у порівнянні з тими, які пропонують конкуренти.

 

Ключові партнери, практики, клієнти

Freshfields вважається передусім «корпоративною фірмою» (пріоритет – обслуговування великих корпорацій). Зменшення попиту на фінансові послуги зумовило зосередженість фірми на корпоративній роботі, зокрема M&A. Все інше можна вважати другозначними сферами, за винятком практики в сфері конкуренційного права та приватного інвестування. Останнім часом пожвавилися сфери банківського права, а також вирішення спорів.

Таланти – основа фірми Freshfields. З-поміж відомих імен у сфері корпоративної практики відзначають таких юристів як Марк Ровлінсон (Rawlinson), Тім Джонс (Jones), Віл Лейвс (Lawes), Баррі О’Браян (O’Brien), Ед Брегем (Braham(, Кріс Бовн (Bown), Джуліан Лонг (Long), Грехем Ніколсон (Nicholson) і Девід Сонтер (Sonter).

У сферах конкуренційної практики іменами фірми є такі юристи як Дайдре Треп (Trapp), Девід Ейтман (Aitman) і Рейчел Бранденбургер (Brandenburger). У сфері ринків капіталу клієнти найбільше цінують Саймона Віті (Witty), Джуліана Мейкіна (Makin) і Сару Мерфі (Murphy). У банківській практиці звучать імена екс-юристів White & Case Моріса Аллена (Allen) і Майка Гетца (Goetz).

Ключовими клієнтами фірми є Bank of England, Compass Group, Kingfisher, Ferrovial, Reuters, Royal Bank of Scotland, Tesco. Фірма також обслуговує низку інвестиційних банків, зокрема Goldman Sachs, CSFB, Merrill Lynch, Morgan Stanley та Nomura. Cinven та CVC закладають дають роботу командам із супроводу проектів приватного інвестування.

 

Довідка: Freshfields Bruckhaus Deringer

 

Назва фірми

 

 

 

Офіційна – Freshfields Bruckhaus Deringer; часто, просто Freshfields («Фрешфілдс»)

 

 

 

Міжнародна штаб-квартира

 

 

 

Лондон

 

 

 

Дата заснування

 

 

 

Лондон 1743, Гамбург 1840; злиття 2000

 

 

 

Організаційна форма

 

 

 

ТОВ (з 1 травня 2008 року)

 

 

 

Кількість офісів

 

 

 

26

 

 

 

Кількість кваліфікованих юристів

 

 

 

2 009

 

 

 

Кількість співробітників

 

 

 

4,675

 

 

 

Кількість партнерів

 

 

 

443 (2006-2007, усі пайові)

 

 

 

Сфери практики

 

 

 

Загальні

 

 

 

Дохід

 

 

 

1,18 млрд фунтів стерлінгів(2007)

986  фунтів (2006)

 

 

 

 

 

Дохід (пайового) партнера

 

 

 

1 млн фунтів

 

 

 

Дохід на партнера

 

 

 

2,2 млн фунтів

 

 

 

Пайовий розподіл

 

 

 

441 тис. - 1,1 млн фунтів

 

 

 

Дохід на юриста

 

 

 

491 тис. фунтів стерлінгів

 

 

 

Сайт

 

 

 

www.freshfields.com

 

 

 

 Джерело: The Lawyer. UK 200 (2007), The Legal Week.

 

Цікаво знати:

  • Один із керівників Freshfields Гай Мортон на сторінках часопису висловив своїм колегам-партнерам бажання злитися з американською ЮФ.
  • Часопис The Lawyer відзначив юриста у номінації «Дотепний політик» (2006)
  • Freshfields щорічно отримує від 1 тис.  500 до 2 тис. заяв на вакансії, проводить більше 400 співбесід, витрачаючи на це 2 тисячі годин партнерівОдне з прізвиськ юристів фірми Spitfire Pilots (пілоти літака Spitfire), в розумінні: юристи фірми «завжди стомлені, але завжди напоготові»

Підготовлено за матеріалами The Legal Week, The Lawyer та «Юргазети»

Публікація:

Бігун Славік. Українське укорінення Freshfields. Контроверсійні історії з «хепі-ендом» // Юридична газета. — 2008. — № 33. — 19.08. — С. 1, 4-5.

Читайте також:

Бігун Славік. Freshfields: таланти, гроші й атмосфера // Юридична газета. — 2008. — № 33. — 19.08. — С. 1, 4-5.

 

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign