Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрКар’єра. Як попасти на топову фірму: Відзив на статтю

04.07.2008

  1. Думки студентки Могилянки Юліани Петрової на тему колонки «Як юристу попасти на топову фірму» (Колонку читати тут)

Все залежить від людини. Будь-яка людина бажає отримати роботу, яка б приносила б великий дохід. Хто не хоче подорожувати, мати квартиру в центрі Києва, останню модель машини , дачу у моря… все це дають гроші. На жаль, в нашому суспільстві вони вирішують все – можливість навчання, лікування у нормальній лікарні… Це реальність і від неї не сховатися.

Коли людина йде в університет, то вона обирає собі шлях, до якого у неї лежить серце. Так принаймні має бути. І тому, вона хоче далі по життю займатись тим, що є її покликанням. Як правило, к 20-25 рокам всі досить добре розуміють, чого вони хочуть. Але досить часто обставини примушують людину покинути улюблену справу та їхати на заробітки, йти працювати у сферу торгівлі та реклами – їй це не подобається, але це приносить гроші. Чому ж так відбувається? Чи можливо поєднати улюблене заняття та гроші? На мою думку, так.

Зарплата не має зупиняти. Студент, який ще не має досвіду, хоче отримати все і зразу, але такого не буває. «Безоплатний сир буває тільки в пастці» - і це правда. Багато-хто боїться невисокої зарплати, але мабуть, найголовніше, що ти отримуєш на першій роботі – це досвід. Без нього неможливо стати спеціалістом, якого би потім високо цінили. Знання, які студент отримує в університеті, важливі, але не достатні для того, щоб нормально заробляти. Роботодавець буде платити високу зарплату тільки тоді, коли людина буде приносити дохід. Тому коли наступного разу будете влаштовуватись на роботу – подумайте, а чи «коштуєте» ви на даний момент більше.

На гарній юридичній фірмі юрист, як правило, є можливість для професійного росту. І тому, якщо ви справді маєте знання та здібності до юридичної професії, то невисока початкова заробітна плата не має вас зупиняти. Тому, перший кроком для успішної кар’єри є відкинути міф про «безцінність себе-улюбленого» та спробувати влаштуватись на роботу.

Важливі тільки знання. Гарні оцінки є важливими для влаштування на роботу, але вони не завжди відображають реальний рівень знань, і багато роботодавців це розуміють. Отже, щоб влаштуватися на юридичну фірму, треба пройти велику кількість іспитів, тестів, випробувань. Тому турбуватися треба не про якість атестата, а про те, що залишиться в голові. Майже завжди, щоб стати спеціалістом, університету недостатньо, а потребується самостійна праця, самовдосконалення.

Вміння працювати в команді. Особисті якості людини також багато значать. В юридичних фірмах в більшості випадків великий колектив та велика конкуренція, тому «особистих капризів» ніхто терпіти не буде. Юрист має вміти працювати в команді, з клієнтом, спокійно реагувати у стресових ситуаціях.

Здатність до навчання. Оскільки всього студент знати не може, то для молодого спеціаліста важлива здатність до навчання. І це не банально, оскільки в юридичній сфері завжди з'являється нове законодавство, змінюються закони та і обсяг законодавчої бази такий, що втримати у голові все неможливо та й непотрібно. Тому юрист має вміти знайти потрібну інформацію та правильно її застосувати.

Ораторська майстерність. Важливими вміннями, без яких жоден юрист не зможе працювати, це ораторська майстерність. Вона потрібна і для того, щоб влаштуватися на роботу, і для того, щоб зробити кар’єру, і для того, щоб успішно вести справи клієнта. Як казав Аристотель «Слово – найсильніша зброя людини». І тому просто уявіть, що буде виглядати юрист, який гарно підготувався, прийшов до суду, а донести свою думку не може. Смішно. Його просто ніхто не буде слухати.

Вдача. Що стосується вдачі, то вона приходить до тих, хто йде до мети. Тому якщо сильно захочете та почнете діяти, то вона до вас прийде.


Юліана Петрова, студентка Києво-Могилянської академії

 

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign