Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

Публікація: ПАТРІОТИЗМ ЯК КАТЕГОРІЯ ЮРИДИЧНОГО БІЗНЕСУ

16.06.2008

Патріотизм юридичної фірми визнається патріотизмом юристів

Вважається, що мета будь-якого бізнесу, зокрема і юридичного, – отримання прибутку. Цим зумовлена суть бізнесу. Разом з тим, чи можна говорити про те, що бізнес може (й, тим паче, повинен) бути патріотичним і в чому це має проявлятися? Або ж, навпаки, слід визнати, що патріотизм – це погана справа для бізнесу?

Вважаю, що патріотизм може стати новим нематеріальним чинником розвитку українського юрбізнесу.

Походження. За критерієм походження юридичні фірми поділяються на українські та іноземні. Якщо прийшла з-за кордону – значить вона іноземна; створена в Україні – значить українська. Так, іноземні ЮФ позиціонують себе як міжнародні, але за зазначеним критерієм вони є для нас іноземними.

Деякі українські юристи, які працюють в іноземних ЮФ в Україні, резонно кажуть: «але ж нас, українських юристів, у цих фірмах більшість». Тому не можна вважати фірми, в яких ми працюємо, іноземними. Хоча дискусія виникла внаслідок невключення іноземних ЮФ у рейтинги та дослідження (наслідок: втрати у визнанні), вони мають рацію: за формою такі фірми теж можуть вважатися «українськими». Адже вони зареєстровані в Україні, мають український персонал і сплачують податки за законодавством України. В цьому плані вони змушено патріотичні – «віддані» Україні.

Але це за формою. Водночас і по суті українські юристи в іноземних ЮФ можуть бути патріотами і проявляти патріотичність.

Критерії. Що>робить юриста ЮФ патріотом? Це не лише турбота про інтереси «української» фірми, але й, передусім, про інтереси, як би це пафосно не звучало, України, її народу. Працювати в Україні, сплачувати податки (свої та фірми) в Україні, робити більше добрих справ, що розвивають країну, її інфраструктуру (йдеться про пріоритетність у виборі справ, коли їх вистачає). Словом, діяти думкою і справою патріотично.

Ідеаліст відзначить: справжній юрист-патріот не піде проти права і закону своєї країни та держави, вважаючи їх основою, а рідну країну і державу – головним клієнтом.

Прагматик додасть: патріот думає і діє прагматично. Він сьогодні в Україні розвиває індустрію юридичного бізнесу. Розвинувши її в країні, де домінують українські ЮФ, він зможе імпортувати її за кордоном – під українським прапором. Це буде патріотично.

Й ми це спостерігаємо: вже нині деякі українські ЮФ розширюють не лише горизонти своєї присутності, а й своєї країни. Ми пишаємося їхніми досягненнями. Нам приємно, коли навіть іронічно кажуть про іноземну ЮФ кажуть: «українська фірма з офісами у такій-то країні».

Формуймо та підтримуймо українські юридичні фірми!

Еволюція. Сьогодні багато говорять про протекціонізм українського ринку. Але чому б, зрештою, українським юристам не взяти на себе ініціативу й очолити іноземні ЮФ в Україні? Те, що сьогодні більшість іноземних ЮФ в Україні очолюють іноземні юристи, варто змінити вже завтра. Не революційно, а еволюційно. Зробивши це, фірми перестануть вважатися іноземними – вони будуть українськими по суті. Хоча кажуть, що нема патріотів там, де йдеться про податки (Дж. Оруел), але й іноземні фірми можуть стати більш патріотичними: йдеться не лише про прапори України, що майоріють на офісах українських ЮФ.

Приходять часи, коли українські юристи можуть дати відповідь на питання про те, що вони можуть зробити для нашої Батьківщини за допомогою такого потужного інструмента як юридичний бізнес.                     

Славік Бігун, головний редактор «Юргазети»

Публікація:

Бігун Славік. Патріотизм як категорія юридичного бізнесу. Патріотизм юридичної фірми визнається патріотизмом юристів (колонка редактора) // Юридична газета. — 2008. — № 24 (159) (17.06). — С. 3.

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign