Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрПодія. Юридичний факультет ЛНУ стає центром антропології права

24.11.2007

23-24 листопада 2007 року в Львові на базі юридичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка проведено вже традиційний (третій) круглий стіл з проблем антропології права як напряму філософії права.

Формальні ініціатори круглого столу - ЮФ ЛНУ та Інститут держави і права ім. В. М. Корецького НАН України. Сподвижниками справи, організаторами є представники місцевої антропологічної школи проф. П. М. Рабіновича (окрім самого професора Петра Рабіновича, зокрема, з-поміж інших, Димтро Гудима та Тамара Дудаш).

Мені довелося представити доповідь на тему "Філософія правосуддя: аксіологічний підхід". Головна теза і лінія доповіді - на прикладі аналізу цьогорічного квітневого розгляду КСУ "президентського указу" про "розпуск парламенту" показано, що результат його розгляду міг залежати, в правовій "площині",  від підходів суддів до праворозуміння, їхніх ціннісних орієнтацій (які лежать в основі такого розуміння), обраних ними способів тлумачення Конституції. Відтак можна говорити про рішення КСУ як про таке, що залежить від аксіологічних підходів суддів (філософії суддів) як одного з чинників оцінки акта (указу) на предмет конституційності. (Чит. також репортажну статтю зі слухань у КСУ "Конституційне протистояння – праворозуміння, інтелекту та дотепності")

Участь у круглому столі, як на мене, не лише слугує певним звітом наукових пошуків з певної теми за рік, їх апробуванням з-поміж колег, але й, що немаловажливо, імпульсом для подальшої натхненної дослідницької роботи. За круглим столом збираються і філософи і юристи, точаться жваві дискусії, рафінуються погляди, утверджують переконання, з'являються сумніви.

Традиційно учасниками круглого столу столу є ряд відомих дослідників філософії права. Цьогоріч розширено географію учасників заходу.

Захід фактично констатував ЮФ ЛНУ центром антропології права в Україні.

Результатом роботи є й збірка доповідей учасників заходу. Цьогоріч презентовано ІІ том за результатами Другого круглого столу 2006 р.

Круглий стіл традиційно (щороку) проводиться пізньої осені. Якщо є інтерес, не пропустіть наступного року! (Контакна особа (окрім мене) - Дмитро Гудима, з яким можна зв'язатися ел. адресою hudym@mail.ru.)

 

Матеріал з Першого круглого столу 2006 року чит. за лінком http://www.yur-gazeta.com/oarticle/1858/

 

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign