Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрУспіх: Інтерв’ю з лідером – Олег Рябоконь

11.06.2008

Олег РЯБОКОНЬ, керуючий партнер юридичної фірми Magisters, глава практики з торгового і митного права

Олег Рябоконь у 2007 році ще більше утвердив свій статус успішного юриста. ЮФ Magisters, якою він керує, стала беззаперечним лідером на юридичному ринку України, зокрема в черговий раз – за обсягами доходів, а також констатувала себе як міжнародна ЮФ з великими планами на найближче майбутнє. Олег Рябоконь також був визнаний „Юристом року” в номінації „Юрист - представник приватної юридичної компанії” всеукраїнського щорічного конкурсу Союзу юристів України. Більш того, пан Рябоконь в 2008 році ввійшов в двадцятку кращих топ-менеджерів України за висновками Рейтингу ІнвестГазети «ТОП-100. Лучшие топ-менеджеры Украины». Визнання його лідером у своїй сфері практики в дослідженні «Юристи України 2008. Вибір клієнта» – ще одна констатація успіху юриста, зокрема – з-поміж клієнтів.

 

СФЕРА ПРАКТИКИ

 Якими головними тенденціями в сфері вашої практики відзначився 2007 рік?

На сьогодні я розвиваю дві практики – з міжнародного торгового права та з нерухомості й будівництва. Головними подіями можна вважати надання Україні права провести фінальну частину чемпіонату Європи з футболу (Євро-2012), а також прийняття рішення про вступ України до СОТ. Ці дві події, безумовно, позитивно вплинуть на активізацію інвестицій, що в свою чергу відіб’ється на збільшенні роботи для правників.

 

Вирішення яких питань у сфері вашої практики потребують нормативного врегулювання і яким чином?

Найближчим часом будуть внесені зміни до чинного торговельного та митного законодавства, котрі значно полегшать експортно-імпортні операції. Ці зміни здійснять у рамках домовленостей про вступ України до СОТ.
Також очікується прийняття законодавства в сфері державно-приватного партнерства, що дасть позитивні результати для розвитку великих інфраструктурних проектів – будівництво автошляхів, розвиток портів та великих енергетичних проектів, водоочисних споруд, а також будь яких проектів які можуть допомогти містобудівництву за рахунок залучення приватних інвестицій у галузі, які історично були у віданні державних установ, або міських громад.

 

Які  тенденції,  на  вашу  думку,  домінуватимуть  в  українському юридичному бізнесі в 2008 році і якою буде роль вашої фірми в цих тенденціях?

Нас очікує дуже цікавий рік. По перше, сьогодні як мінімум 4 великі міжнародні фірми з великою зацікавленістю дивляться на наш ринок і, можливо, вже в цьому році дехто з них відкриє своє представництво в Україні. Тому конкуренція буде тільки посилюватись - боротьба за людські ресурси, конкуренція на рівні технологій - все це буде тільки зростати, оскільки ринок повністю відкритий для конкуренції згідно з пакетними домовленостями про вступ України до СОТ.

По друге, витрати на ведення юридичної практики також зростатимуть, що серйозно вплине на можливості деяких українських фірм підтримувати жаданий рівень доходів для партнерів і юристів цих фірм. Це може призвести до посилення руху злиттів і поглинань на ринку. Однак я не виключаю, що деякі фірми під тиском конкуренції можуть не витримати і почнуть ділитися – хтось із партнерів приєднуватиметься до більш стабільних структур, а хтось шукатиме свою вузьку нішу і намагатися конкурувати.

По третє, я досить песимістично ставлюся до того, що юристи й адвокати нарешті домовляться і доб’ються прийняття сучасного Закону про адвокатуру, який буде значним кроком уперед на шляху розбудови незалежної й економічно сильної професії. Мабуть, це відбудеться, але навряд чи в цьому році.

По-четверте, фірми будуть змушені більш ретельно підходити до оцінки вартості своїх послуг. Погодинні ставки, а також вартість фіксованих гонорарів юристів і адвокатів, будуть збільшуватися пропорційно зростанню витрат, що позитивно вплине на розвиток юридичного ринку в цілому.

Підсумовуючи, можна сказати, що для фірм, які чітко визначили свою стратегію, будують сильну корпоративну культуру, виважено розпоряджаються фінансами – хвилюватися нема чого. Впевнений, що 2008 рік буде фінансово успішним для юридичної спільноти і ринок виросте, принаймні, на 15-20 %, порівняно з минулим роком. Саме так Магістри будуть намагатися реалізувати свої можливості.

 

ВИБІР КЛІЄНТА

 За вашими спостереженнями, який механізм вибору клієнтом юриста?

Клієнт обирає юриста, аналізуючи попередній досвід, репутацію, обсяги практики і можливості приділити увагу справам клієнта. Потім клієнт оцінює цінові показники. Багато хто також віддає перевагу особистому спілкуванню з юристом і обирає того, хто, на їхню думку, більше підходить для них як особистість.
При цьому дуже важливо отримання рекомендацій колег-юристів, або ж позитивних відгуків від колег по бізнесу. Не випадково, що ще здавна казали на Русі «береги честь с молоду…». Тому дуже важливо опікуватися власною репутацією як професіональною, так і особистою.

На вашу думку, клієнт обирає юриста чи юридичну фірму? Чи є в цьому принципова різниця?

Обирається і фірма, і юрист. Маючи сильний бренд, набагато легше продавати під ним хорошого юриста. Тому така висока відповідальність на кожному партнері і юристі фірми, оскільки не правильне рішення може мати негативну оцінку всієї фірми. Обираючи фірму, клієнт очікує, що стандарти до яких він звик будуть однакові не залежно від того який офіс фірми обслуговує клієнта, або юристи якої практики. Пройшов той час, коли один юрист міг кваліфіковано вести всі справи клієнта, тому в будь якому разі повинні залучатися фахівці в інших галузях права. За якість послуг таких фахівців буде відповідати той, хто відповідає за клієнта.

Кажуть, що «клієнт завжди правий». Але чи це так у стосунках юрист-клієнт?

Ми намагаємось іти назустріч клієнту та задовольняти його потреби, наскільки це можливо. Однак для мене особисто важливо, щоб клієнт поважав тяжку працю юриста. Якщо ж він вважає, що заплативши гроші, може себе вести зухвало, керуючись висловом «клієнт завжди правий», я з такими клієнтами не працюю.

 

Чого ніколи, за жодних обставин не повинен дозволяти собі юрист щодо клієнта?

Керуватися власними інтересами, порушуючи при цьому інтереси клієнта.

 

СТАНОВЛЕННЯ

 Який юрист (юристи) особисто чи заочно істотно вплинули на ваше формування як професіонала?

Таких було декілька, в Інституті міжнародних відносин – професори Хонін, Мартиненко, Кисіль, в Джорджтаунській школі права – професор Джон Грінвальд, в приватній практиці – Бутч Алмстедт і Гарі Горлик в американських юридичних фірмах – «О’Мелвені енд Майєрс» і «Вілмер Хейл», а також Пітер Магнус із канадської фірми «СмітЛайонз».

Юрист-професіонал – хто він [визначення]?

Це самодостатня людина, яка практикує право останні 8-10 років і продовжує активну юридичну практику як мінімум по шість годин на день. Юрист-професіонал проходячи певні етапи свого професійного життя впевнено приймає рішення про продовження професійної кар’єри в якості юриста. Це людина, яка досягши зрілого віку після 10-15 років практики – все ще отримує дитячу радість від залучення нового клієнта, або виграної справи, або вдалого юридичного аргументу. Це юрист – який віддається на всі сто для того, щоб допомогти клієнтові і несе відповідальність на рівні принаймні власної совісті, що він зробив все, що зміг для захисту інтересів клієнта! Це людина що не вважає колег по юридичному цеху ворогами, а юристів з якими працює – конкурентами. Це юрист, який постійно підвищує свою професійну кваліфікацію і не зупиняється на досягнутому. Це юрист – який не дає хабарів.

Без чого ви би не були тим, ким ви є на сьогодні?

Без батьків які дали мені життя і розуміння того, що є добре, а що є погано. Моєї родини, яка постійно мене підтримує у всіх моїх починаннях. Без вчителів і менторів, які допомогли стати на правильний шлях і навчили необхідних знань. Без критики і підтримки моїх партнерів. Без наших співробітників, які повірили в нашу мрію і роблять все, щоб вона здійснилася. Без вас – журналістів, котрі чесно і справедливо висвітлюють нашу діяльність. Без колег по юридичному цеху, які не дають застигнути на місті і вміло конкурують з нами. Без віри в божу допомогу у всіх добрих починаннях на нашій землі. Без любові і піклування за тих людей з якими я працюю. Це лише маленька частина всього, що можна і потрібно було б перерахувати.

 

УСПІХ

Ваша дефініція успіху юриста?

Коли є задоволені клієнти, які рекомендують тебе іншим.

Яка квінтесенція вашого успіху? Якби ви робили коктейль «успіх юриста», які інгредієнти, в яких пропорціях і яким чином би змішували?

Важка праця, служіння клієнту, розум, кмітливість, удача, розуміння бізнесу, гарна освіта, чесність і порядність – всього треба вдосталь.

Що констатує, виявляє ваш успіх, якими є його атрибути?

Успіх – це досягнення поставленої мети.

Ваші поради юристам, які починають практикувати в сфері, де ви вже досягли успіху?

В юридичній сфері немає авторитетів, є вчителі. Якщо Ви знаєте право, то ніщо не повинно зупиняти Вас скористатися Вашими знаннями, не бійтеся бути не зрозумілими, чи смішними. Всі юристи-професіонали пройшли такий самий шлях. Практикуйте, робіть помилки і йдіть вперед. Важка праця, бажання розібратися в проблемі і допомогти клієнту або Вашому роботодавцю, завжди виведуть Вас на правильні рішення, але тільки при умові, якщо Ви будете діяти від щирого серця і без злого помислу.

Спілкувався Славік Бігун

Публікація [посилання]:

В юридичній сфері не має авторитетів, є вчителі [Інтерв’ю: Олег Рябоконь; спілкувався Славік Бігун] // «Юристи України 2008. Вибір клієнта» [спеціальний щорічний проект дослідження юридичного ринку України, що проводиться редакцією «Юридичної газети»]. – К., 2008. – С. 112-113.

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign