Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрКонкурси (оновлено фото): Могилянці вдруге поспіль перемагають на Джессапі

24.02.2008

У Києві 22-24 лютого 2008 року проходив національний тур (чемпіонат) Конкурсу Джессапа – англомовного змагання з міжнародного права у формі судових дебатів (Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition). Я називаю його «Олімпійські ігри студентів-правників», бо це найбільший конкурс студентів-правників у світі.

Конкурс в 49 раз організовує Асоціація студентів міжнародного права (International Law Students Association, ILSA). В Україні він відбувається в тринадцяте і вп’яте поспіль на високому рівні його адмініструє ЮФ «Магістр та партнери».

Цьогоріч у національному конкурсі брало участь 6 команд. У фіналі зустрілися харківські та київські студенти-правники з Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого та факультету правничих наук Києво-Могилянської академії.

Фото: Команда НЮАУ

 

Перемогу святкували могилянці – це вдруге поспіль. Для харків’ян це найбільший успіх за всю їхню історію участі (минулоріч вони були 4-ими).

Фото: Команда Могилянки

Команду Могилянки готував Карсон Клементс (Carson Clements), візитуючий фулбрайтіівський професор із США.

Фінальний тур судило журі в авторитетному складі: польський професор Владіслав Чаплинські (Wladyslav Czaplinski), Камерон Холл (Cameron Hall) та Микола Стеценко – останній свого часу 4 рази перемагав в національному Джессапі у складі зоряної команди кінця 1990-их).

«Кращим промовцем» (Best oralist) визнано могилянку Тетяну Опанасюк. Найкращі письмові доводи (Best memorial) підготували харків’яни.

Фото: Кращий промовець українського Джессапу Тетяна Опанасюк з Могилянки. На задньому плані - Микола Стеценко, найбільш титулований учасник українського Джессапу, що цього разу виступав у ролі судді

Заявили про себе студенти маловідомого київського ВНЗ – Український державний університет фінансів та міжнародної торгівлі (сайт ВНЗ не працює). Участь у Джессапі – особливо, якщо успішна – це солідна претензія на визнання з-поміж кращих ЮНЗ, яких сьогодні в Україні більше 200.

Участь у конкурсі сприяє професійному зростанню. Переможці конкурсу не мають проблем із працевлаштуванням (радше, переймаючись куди саме йти працювати – але це головну біль іншого порядку). Юридичні таланти шукають на конкурсах, таких як Джессап.

Набувши досвід вже третього суддівства на Джессапі, викладаючи курс "Навчальні судові процеси" (http://www.bihun.info/teaching/courses/moot-courts/) в Могилянці (на курсі займалася Ольга Бурлюк), готуючи команди (зокрема, Могилянки, в якій виступала й вже нині титулована Тетяна Опанасюк), відзначив для себе додаткові складові успіху в конкурсі, й не лише Джессапу. 

Окрім базових передумов (володіння англійською мовою, знання міжнародного права та вміння його застосовувати, ввічливості тощо), потрібно мати – а ця якість є не в багатьох, або ж її не розвинуто – почуття раціональної пристрасті. Йдеться про здатність не лише розумно викласти доводи, але й більш ніж переконливо – пристрасно – їх донести. Ще одна передумова успіху – це здатність безпосередньо торкатися правового питання, відтак своєї позиції, яка обґрунтовується – get to the heart of the argument.

Переможці цьогорічного «національного чемпіонату» виступатимуть у фінальному турнірі в Вашингтоні 25-31 березня 2008 року.

Найчастіше в українському конкурсі перемагали команди КиМУ (4 рази) та КНУ (тричі ІМВ, одного разу ЮФ), двічі перемогу святкували студенти ДоНУ та Могилянки (див. таблицю нижче).

 

Inter alia: В грудні в Україні Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України (http://www.bihun.info/krmju) ініційовала міжнародний конкурс, подібний до Джессапа. Досвідчена робоча група невдовзі представить концепцію з вдосконаленим форматом проведення конкурсу, який планується запровадити й запропонувати провідним юридичним фірмам для адміністрування цьогоріч. Планується, що новий конкурс буде цікавішим та більш корисним для учасників, аніж Джессап і подібні конкурси, а також привабить до Україні іноземних студентів-правників, водночас позиціонуючи Україну як один із високоінтелектуальних і перспективних світових центрів права із славними правовими традиціями.

Конкурс ім. Ф. Джессапа: результати «українського чемпіонату» (1996-2008) (у лапках — місце команди та кількість команд-учасників міжнародного раунду)

 &nb

За ліком

Місце

Рік

1

2

3

4

5

6

7

8

1.                                

 

1996

ДонНУ (49/54)

ІМВ

 

 

 

 

 

 

2.                                

 

1997

КНУ-ІМВ (40/55)

ДонНУ

 

 

 

 

 

 

3.                                

 

1998

КНУ-ІМВ (44/57)

ДонНУ

 

 

 

 

 

 

4.                                

 

1999

КНУ-ІМВ (6/62)

ЛНУ-ЮФ

ДонНУ

 

 

 

 

 

5.                                

 

2000

КНУ-ІМВ (21/67)

 

 

 

 

 

 

 

6.                                

 

2001

КиМУ (37/68)

ДонНУ

 

 

 

 

 

 

7.                                

 

2002

КиМУ (52/75)

ІМВ

КУП

КМА

 

 

 

 

8.                                

 

2003

КиМУ (61/83)

ІМВ

КМА

НЮАУ

 

 

 

 

9.                                

 

2004

КиМУ (23/94)

КНУ-ЮФ

КУП

ДонНУ

ОНЮА

НЮАУ

 

 

10.                           

 

2005

КНУ-ЮФ (47/103)

КиМУ

ДонНУ

ОНЮА

ТНУ

НЮАУ

ЛНУ-ФМВ

ЛНУ- ФМВ

11.                           

 

2006

ДонНУ (69/110)

КиМУ

КМА

ОНЮА

ЛНУ- ФМВ

НЮАУ

 

 

12.                           

 

2007

КМА (9/90)

КиМУ

ДонНУ

НЮАУ

НаУОА

ОНЮА

ЛНУ- ФМВ

КНУ-ІМВ

13.                           

 

2008

КМА

НЮАУ

КиМУ

УДУФМТ

ЛНУ- ФМВ

НаУОА

 

 

Скорочення:

 • ДонНУ — Донецький національний ун-т, економіко-правовий ф-т,
 • КиМУ — Київський міжнародний ун-т,
 • КМА — Національний ун-т «Києво-Могилянська академія», ф-т правничих наук,
 • КНУ ЮФ — Київський національний ун-т ім. Т. Шевченка, юридичний ф-т,
 • КНУ ІМВ — Київський національний ун-т ім. Т. Шевченка, Інститут міжнародних відносин,
 • КУП — Київський ун-т права НАН України,
 • ЛНУ ЮФ — Львівський національний ун-т ім. І. Франка, юридичний ф-т,
 • ЛНУ ФМВ — Львівський національний ун-т ім. І. Франка, ф-т міжнародних відносин,
 • НаУОА – Національний ун-т «Острозька академія», правничий ф-т,
 • НЮАУ — Національна юридична академія України ім. Я. Мудрого,
 • ОНЮА — Одеська національна юридична академія,
 • ТНУ — Таврійський національний ун-т, юридичний ф-т.
 • УДУФМТ – Український державний університет фінансів та міжнародної торгівлі

 Джерела: Бігун В. С. Юридична професія та освіта [Завантажити презентацію]. К.: «Юстініан», 2006; сайт ЮрСлава (www.bihun.info)

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign