Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрБізнес Поради: Перетворіть один із ваших офісних кабінетів на кав'ярню

10.02.2008

У січневому номері (2008 року) американського часопису The Legal Intelligencer юрист Пітер Вайра (Vaira) друкує своє інтерв’ю з консультантом з питань діяльності юридичних фірм Джеєм Роландом Зігваєм (Zigwhy). Поставлені консультанту запитання укладено на основі опитування інших юристів. До вашої уваги пропонуємо низку питань і відповідей, доречних і в українському контексті юридичного бізнесу.

З: Я координую діяльність великої юридичної фірми. Ми платимо юристам-новачкам річну зарплату в сумі $160 000. Попри це, юристи скаржаться на низьку „якість життя”, брак зворотного зв'язку та професійного задоволення. Чим ви зарадите?

В.: Перетворіть один із ваших офісних кабінетів на кав'ярню Starbucks (популярна кав’ярня швидкого харчування в США – ред.). Забезпечте безкоштовні каву з гарячим молоком, капучино чи інші види екзотичної кави впродовж робочого дня до 20:00. Більшість неприємностей зникне.

З: Деякі з наших партнерів (власників) фірми мають соціальні стосунки з юристами-асоціатами. Наша фірма раніше провадила політику проти таких взаємин, але молоді юристи стверджували, що цим порушується право на приватне життя (приватність). Що ви порадите?

В: Романтичні стосунки на фірмі – це добре, допоки це не заважає виконанню нормативу з 2,300 гонорарних годин на рік. Перестрахуйтеся. Юристи-асоціати повинні підписати документ про відмову від будь-яких претензій до подальших несприятливих оцінок штатних працівників чи відсутності просування. Партнер же слід позбавити права голосувати з питань просувань чи підвищень зарплати юриста-асоціата, з яким він перебуває в романтичних стосунках під час таких стосунків, а також упродовж п’яти років після їх припинення. Такі обмеження права на приватне життя є обґрунтованими.

З: Зараз відбувається чимало злиттів і поглинань юридичних фірм, і на цьому фоні чи залишилися ще юристи, які можуть практикувати індивідуально?

В: Останній юрист, який займається юридичною практикою у штаті Пенсільванія, працює в офісі в районі Західного Ньютона (малопрестижний район – ред.). Невдовзі, після виходу на пенсію, його офіс буде експонований в Національному музеї у Вашингтоні.

З: Я чув, що є спеціалісти, які надають спеціальні психологічні консультації юристам. До кого варто звернутися?

В: Так, такі спеціалісти надають послуги психолога як юристам-партнерам, так і асоціатам. За характером таке консультування подібне до консультування психологами професійних гравців у гольф. Вони радять юристам, як планувати гру, зосереджуватися на ключових проблемах і управляють стресом.

Ми також пропонуємо послуги спеціального психолога для партнерів, який надає специфічні для діяльності партнера поради. Вартість консультацій оцінюється за спеціальною партнерською гонорарною ставкою.

З: Помітна тенденція переходу на альтернативні системи виставлення рахунків і відхід від системи погодинної оплати. Ваша думка з цього приводу?

В: Це не спрацює. А як ви оцінюватиме ефективність асоціатів і молодших партнерів? Як нью-йоркський чи вашингтонський партнери зможуть продемонструвати свої чудові навики перед наприклад, партнерами з Колумбуса, штат Огайо? Цим самим допускається і торгівля з клієнтами на предмет того, скільки коштує робота. Уникайте цього будь-якою ціною.

Славік Бігун за матеріалами Legal Intelligencer

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign