Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрСлава Публікація: Юрист іnamorato, або як мати справу з «юридичним романом»

12.02.2008

Справжній юрист – людина переважно раціонально пристрасна. Часом – пристрасно раціональна, часом просто пристрасна. Тому закохуватися для неї природно. Розповідають десятки історій про закоханих юристів. Немало з колег познайомилися, закохалися й одружилися, займаючись професійною підготовкою і діяльністю. Проте, що якщо почуття розвиваються на роботі?

У мене й самого є історія. Після навчання у США я працював у Німеччині корпоративним юристом на великій міжнародній ЮФ. У нашому офісі працювало близько двох десятків колег, серед них і жінки. Приватно ми спілкувалися здебільшого за обідом. Одного разу на фірму прийшла працювати молода німецька юристка. Наші кабінети були на одному поверсі і я нерідко заглядав до неї, вітався, цікавився як у неї йдуть справи. Не буду приховувати: вона мені сподобала ся… Але розвиток подій став несподіваним: невдовзі в мене відбулася розмова з офіс-менеджером. Німець популярно пояснив мені, що непокоїться і порадив більше не спілкуватися з юристкою, не заглядати до неї в офіс. Спочатку це мене дуже вразило. Невдовзі я зрозумів: його турбував не я і не юристка, а продуктивна атмосфера на фірмі.

То невже все так безперспективно?

Нині менеджмент юридичних фірм змушений змиритися з реаліями. Змінювати свою романтичну політику. Аргумент переконує: проводячи багато часу на роботі, юристи вимагають поваги до приватного життя. Зокрема, права на приватність на роботі. Співробітники протестують проти заборони приватних романтичних стосунків.

Спеціалісти ж відзначають, що романтика – це добре, якщо юрист справляється з обов’язками. Разом із тим вони радять перестрахуватися. Зокрема, в ЮФ пропонується зобов’язувати юристів-асоціатів (найманих працівників) підписати документ про відмову від претензій в разі негативної оцінки праці працівника чи відсутності просування.

Щодо партнерів (співвласників), консультанти радять позбавити їх права голосу з питань просувань чи підвищень зарплати юриста-асоціата, з яким він перебуває в романтичних стосунках під час таких стосунків, а також упродовж 5 років після їх припинення. Такі обмеження права на приватне життя консультанти вважають обґрунтованими.

А як бути з інтимними стосунками з клієнтом? Звісно, ці стосунки можна розвивати й не на роботі, але ефект на роботу він може мати. Спеціалісти відзначають: статеві відносини з клієнтом є різновидом професійного ризику, а тому норми професійної поведінки юриста передбачають обмеження сексуальної свободи юриста заради професії.

Може виникнути запитання: а якщо юрист і клієнт або юристи-співробітники є подружжям, коханцями, партнерами?

По-перше, стандарти найму, наприклад на ЮФ, передбачають заборону чи обмеження найму родичів, наприклад, подружжя (до речі, в українському юрбізнесі, зокрема, в сегменті західних ЮФ мені відомі випадки, коли чоловік і дружина, рідні брати змушені працювати на різних ЮФ). По-друге, норми передбачають виняток із правил: не забороняють ся статеві стосунки, розпочаті до початку відносин «правник-клієнт».

Хай там як: резон заборон та обмежень не так у бажанні перешкодити приватним стосункам, як у тому, аби приватні стосунки не перешкоджали професійній діяльності. Тим більше, що перешкоджати необхідному часом безперспективно.

Особливо, якщо український юрист – inamorato (inamoratа), тобто, італійською, закоханий (закохана). І не лише в День Святого Валентина. У день, коли, можливо, менеджменту та юристам варто забути про обмеження, аби залишатися пристрасним.

 

Публікація: 

Юрист inamorato, або як мати справу з «юридичним романом» (колонка редактора) // Юридична газета. — 2008. — № 6 (141) (12.02). — С. 3.

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign