Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЗМІ: "Юридичне Поділля"

25.01.2008

Ірина Нагребецька, "Урядовий кур'єр", 13.12.2007  у статті На вістрі добра і справедливості пише:

Готуючись до 15-річчя з часу свого заснування, колектив одного з наймолодших та водночас чи не найвідоміших на Хмельниччині вищих навчальних закладів - Хмельницького університету управління та права, аналізуючи щабелі власного сходження як першого закладу юридичного профілю на Подільській землі, зацікавився дотичною до своїх наукових пошуків темою.

Таким своєрідним відкриттям виявився той факт, що наш край став колискою багатьох знаних у країні та за її межами юристів, як учених, так і практиків.

- Це дало нам підстави, каже ректор ХУУП доктор наук з держуправління Віталій Олуйко, - зібрати і узагальнити відомості про наших земляків, які обрали шлях служіння Праву як мистецтву добра і справедливості, сформувати щось на зразок Подільського юридичного співтовариства. Так народилася книжка "Юридичне Поділля", певною мірою інформаційно-пізнавальна збірка, а більше підручник з виховання та профорієнтації сьогоднішніх студентів, а також тих, хто прийде після них.

Бо приклад тих, хто досяг у житті і юридичній практиці відповідних висот, передусім має виховне значення, вселяє молоді віру у власні сили, нагадує про велич їхньої малої вітчизни та людей, які уславили її.

Древні латиняни стверджували: ніхто не народжується доктором, тобто вченим. 70 років тому з невеликого подільського села Новоселиця розпочався шлях одного з "батьків" Конституції незалежної України, першого голови Конституційного суду, на жаль, уже покійного Леоніда Юзькова.

Своєю працездатністю, глибокими знаннями, патріотизмом, твердістю у відстоюванні позицій вітчизняної державності Леонід Петрович ще за життя викликав щиру повагу юридичної громадськості. Пам'ять про земляка шанують на його рідній Хмельниччині - в ХУУП запроваджено стипендію імені професора Л. Юзькова, яку щороку присуджують студентам, які мають досягнення в навчанні та науковій роботі.

Хмельниччина - рідна земля професора Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Світлани Фурси, доктора юридичних наук, професора Київського політехнічного університету Анатолія Тузова, одного з провідних учених у галузі медичного права професора Семена Стеценка, ученого-історика, академіка НАНУ Валерія Смолія, членів-кореспондентів Академії правових наук Олександра Скрипнюка та Олександра Петришина, юридичного експерта Українсько-європейського консультативного центру з питань законодавства, відомого фахівця з питань формування правової державності в Україні, професора Анатолія Зайця.

Молоді, яка обирає життєву дорогу, незайве прочитати біографію доктора юридичних наук Віталія Семка. Народився Віталій Іванович у незаможній селянській родині, пережив Голодомор, юність його обпалила війна, яка "викосила" значну частину великої родини Семків. У 1953-му, після закінчення Шепетівської середньої школи він поїхав до Києва здобувати вищу освіту в Шевченківському університеті. Вчився заочно, бо треба було самому заробляти на прожиття.

Природні здібності, надзвичайна працездатність і віра в свою зірку привели його до аспірантури, докторантури, а згодом зробили визнаним авторитетом у галузі вітчизняного аграрного права.

Ще один унікальний факт з книжки "Юридичне Поділля" - у родині Стрельбіцьких, також хмельниччан за народженням, виросло відразу двоє докторів юридичних наук: батько Микола Павлович та його донька, фахівець з питань цивільного та сімейного права Лілія Миколаївна.

"Найбільший вплив на моє становлення як ученого-правника мали батьки та шкільні вчителі", - поінформував упорядників книжки проректор Львівського державного університету внутрішніх справ, професор Віктор Грищук. Цікаво, що Віктор Климович, селянський син з древньої землі Ізяславщини з гордістю пише про себе: "Виховувався на гуманних засадах селянського раціоналізму та утилітаризму", підкреслюючи цим самим гуманістичний аспект своєї професії.

У Прикарпатському університеті імені В. Стефаника читає курси "Цивільне право" та "Міжнародне приватне право" також наша землячка, родом з Віньковецького району, доктор юридичних наук Валентина Васильєва. Свій вибір шляху вона пояснює просто: "У нашій родині завжди шанувалися знання та з повагою ставилися до книжки".

Доля багатьох правників-хмельниччан міцно пов'язана з юридичним факультетом Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Десять років поспіль його очолював визнаний спеціаліст у сферах земельного та економічного права академік Академії правових наук Володимир Андрейцев. Зазначимо, що Володимир Іванович одним з перших підтримав ідею започаткування на його "малій батьківщині", в Хмельницькому, університету права та управління.

Ще одна наша землячка - доктор наук Тетяна Боднар своєю кар'єрою теж завдячує юрфаку Шевченківського університету, де сьогодні читає лекції з господарського права, а також є вченим секретарем спецради по захисту докторських та кандидатських дисертацій.

Молодше покоління хмельниччан теж упевнено торує свою стежку до вершин цієї цікавої і захоплюючої професії. Чимало з них уже захистили кандидатські дисертації, стали доцентами, передають свої знання нинішнім студентам.

У тому, що практика є критерієм істини, переконалися радник Президента України Анатолій Ткачук, директор адвокатського об'єднання "Юрколегія" Наталя Вагіна, генерал внутрішньої служби Андрій Василишин, колишній Генпрокурор України Владислав Дацюк, прокурор Хмельниччини Іван Мельничук, член президії Верховного Суду Петро Пилипчук та інші відомі в країні правники, народжені на славній хмельницькій землі.

Гортаючи сторінки книжки "Юридичне Поділля", розумієш, що упорядники виконали значний обсяг дослідницької роботи, провели глибоке дослідження та узагальнення, зробили видання поліграфічно ошатним і цікавим для читачів. А те, що робиться з любов'ю, ніколи не припадатиме пилом і служитиме не одному поколінню.

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign