Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрХіт. Після заяви Ю. Тимошенко судді можуть втратити сон і посади

24.01.2008

Глава Уряду 23.01.2008 після засідання КМ процитувала, на її думку, явно незаконні рішення Ужгородського та Харківського міських судів, Автозаводського райсуду міста Кременчука – читайте далі. «Всі ці неправосудні рішення з усієї країни збиратимуться у Мін’юсті», - відзначила вона. А Мін’юст порушуватиме питання про притягнення суддів до відповідальності. Зокрема і кримінальної.

Прес-служба Кабміну публікує виступ глави Уряду Юлії Тимошенко на брифінгу – див далі повністю.

Видається, що після нього чимало суддів спокійно не спатимуть.

Парадокс ситуації в тому, що деякі судді сприяють недоотримання коштів до бюджету, тоді як наповнення бюджету для Тимошенко є нині критичним питанням (від виконання соціальних обіцянок залежить її політичне майбутнє). Бізнесменам же тепер треба буде знову визначатися: краще підкуповувати суддів та чиновників – по всій вертикалі інстанцій – чи чесно платити в бюджет.

Сьогодні в Мін’юсті заступник Міністра юстиції Інна Ємельянова спробувала прокоментувати рішення Уряду. Однак, ніхто з присутніх того розпорядження в очі не бачив. Йшлося про загальні процедурні питання та ініціативи Мін’юсту.

У центрі ж уваги – розпорядження КМУ  вiд 23.01.2008  № 88-р «Деякі питання діяльності контролюючих органів». Судячи з усього і сама заступник Міністра його не бачила, а якщо й бачила то явно не те, що опубліковано в базі «Рада» ВРУ. (На сайті КМ тексту зазначеного розпорядження станом на 14:45 не було).

Чому? Тому що в тому розпорядженні не йдеться про те, що говорила Ю. Тимошенко: КМ прийняв «спеціальну постанову, яка дає свободу і право на базі Конституції України не виконувати завідомо злочинні рішення і завідомо злочинні накази».

Натомість в розпорядженні йдеться про (1) визначення контролюючих органів і те, що (2) їхній контроль має здійснюватися «на підставі норм законів з питань оподаткування».

Судячи з порядку денного засідання КМ, ініціатор розпорядження – Міністр фінансів, а тягар роз’яснень упав на Міністерство юстиції.

Заступник Міністра на брифінгу відзначила, що Мін’юст ініціював 54 звернення до дисциплінарних комісії на суддів і на даний момент 11 суддям оголошено догану.

 

 Витяг з виступу Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко на брифінгу

       Я хочу вам буквально процитувати деякі рішення суду. Наприклад, суддя Ужгородського міського суду пан Андрійцьо вирішив, що окремому громадянину він дає право і дає (цитую): „Звільнення від сплати податків, зборів і мита, всіх видів земельного податку шляхом заборони державним органам, - перераховуються всі державні органи, - та іншим особам вимагати сплати всіх видів податків і зборів від імені держави, мита, інших платежів по операціях ввозу, пересилання та вивозу товарів на митну територію та з митної території”. Ви уявляєте таке рішення суду, яке дає пану Вощенку такі бездоганні права? Потім пан Вощенко стає осередком руху всіх товарів через кордон як за межі України, так і в межі України. Я наводжу вам тільки декілька прикладів. Таких рішень в Україні сотні. Це так, щоб просто не перебільшити.

Наступне. Цитую: “Рішення судді...” (це в Харкові у нас таке відбувається, суддя Коршенко). Цитую: “...зобов’язати енергетичну регіональну митницю здійснювати митне оформлення нафти та нафтопродуктів, що переміщуються через митний кордон на адресу дочірнього підприємства “Топазія” без сплати податку на додану вартість, акцизного збору, ввізного мита та без подання платіжного доручення на загальну суму всіх установлених законодавством податків і зборів, а також всіх дочірніх підприємств, утворених таким підприємством “Топазія”. Розумієте, про що пише суддя.

Наступне – це у нас Автозаводський районний суд міста Кременчука, суддя тут також є, тільки прізвище своє навіть не написав, тільки печатку поставив. „Застосувати до українсько-польського спільного підприємства з обмеженою відповідальністю “Тайстра” та створюваних ним дочірніх підприємств протягом...” (вставляється термін) “...10 років з дня вимоги державні гарантії захисту іноземних інвестицій ...позбавити від всіх податків, зборів...”, все тут перераховується повністю. На 10 років встановлюється.

Шановні друзі, я не буду займати далі ваш час, у мене таких рішень дуже багато, коли суди практично пишуть закони, які суперечать Конституції, здоровому глузду, які практично є дахом для кримінальних дій. Рішення, безумовно, на погляд експертів, є завідомо неправосудними, просто “кришують” весь незаконний, без оподаткування, рух товарів, послуг і т.д., як через кордони, так і в межах України.

Ми сьогодні для того, щоб захистити наші митниці, щоб захистити наші податкові адміністрації, інші органи, які зобов’язані брати податки, прийняли спеціальну постанову, яка дає свободу і право на базі Конституції України не виконувати завідомо злочинні рішення і завідомо злочинні накази. Ви знаєте, що таке положення у нас в Конституції є. І я думаю, що ми захистили зараз таких людей, тому що метастази корупції в Україні настільки глибокі, що коли, наприклад, митник або податківець починає, все ж таки, правильно брати податки або мита з таких “опільгованих” певними суддями, навіть не судами, а певними суддями, господарюючих суб’єктів, то проти митників і податківців порушуються кримінальні справи, і люди навіть потрапляють за грати, настільки у нас сьогодні створене потужне злочинне угрупування між деякими представниками влади, деякими суддями, і практично господарюючими суб’єктами, які порушують закони.

І те, що у нас сьогодні бюджет пустий, те, що немає сьогодні можливості платити нормальну пенсію, нормальну заробітну плату (17 років ніхто не платив нормальну пенсію і заробітну плату). Тільки тому, що у нас практично на кожному кроці існують певні злочинні угрупування.

Сьогодні на засіданні Уряду ми прийняли також рішення, що всі ці неправосудні рішення будуть з усієї країни збиратися, передаватися до Мін’юсту. В Міністерстві юстиції ми через парламент будемо започатковувати, по-перше, звільнення таких суддів з посад, а по-друге, ми будемо звертатися до Генеральної прокуратури. І я задоволена тим, що сьогодні заступник Генерального прокурора Тетяна Корнякова абсолютно погодилась з тим, що проти таких суддів мусить бути порушена кримінальна справа.

Я також буду звертатися до Голови Верховного Суду, щоб була розглянута така ситуація, в тому числі на пленумі Верховного Суду, і щоб якось всі ці випадки таких жахливих речей були просто узагальнені, і щоб по ним був зроблений також висновок пленуму Верховного Суду.

Розпорядження КМ України від 23 січня 2008 р. N 88-р 
Деякі питання діяльності контролюючих органів

Органи, що визначені згідно із статтею 2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" контролюючими, здійснюють відповідно до статті 19 Конституції України, пункту 2 статті 4 Бюджетного кодексу України частин першої та третьої статті 1 Закону України "Про систему оподаткування" контроль за застосуванням пільг із сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), що надаються суб'єктам підприємницької діяльності та фізичним особам, виключно на підставі норм законів з питань оподаткування.

23.01.2008 | 17:40 | Прес-служба Кабміну

Повністю текст Виступу Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко на брифінгу

В першу чергу хочу розпочати з того, що для формування змін та доповнень до бюджету на 2008 рік, а ви знаєте, що зараз Уряд над цим досить глибоко і ретельно працює, ми місяць тому дали доручення всім міністерствам і відомствам, центральним органам виконавчої влади, щоб ми перейшли практично на цільове планування і діяльності, і видатків бюджету. І саме тому кожному міністерству, відомству, всім центральним органам влади було поставлено завдання щодо визначення п’яти ключових пріоритетів по кожному міністерству. Ця робота триває постійно. Ми, дійсно, зараз вивчаємо, що для кожного міністерства є абсолютно важливою ціллю.

І мова йде про те, що на наступному засіданні в середу ми будемо розглядати перший варіант закріплення таких пріоритетів за кожним міністерством і відомством, і це, якщо буде прийнято Урядом, ляже в основу цільового планування видатків бюджету. Це, на наш погляд, абсолютно новітній підхід, який дає можливість закумулювати фінансові ресурси, організаційні ресурси для досягнення тих цілей, які не ставилися протягом 17-ти років і не досягалися практично.

Це ключові реформи, які стосуються пенсійної і податкової реформ, це питання, які стосуються започаткування всіх прозорих процедур, які буде робити влада для того, щоб влада, нарешті, припинила бути корумпованою. Такою, якою вона нам в спадщину дісталася. І переходячи плавно до питання сьогоднішнього засідання Уряду, я хочу ще раз підкреслити, що ми розпочали наведення, досить предметне наведення порядку і робимо це в перший крок відносно процедур приватизації і всього, що пов’язано з чесною приватизацією.

Я думаю, що у вас немає сумнівів, що за 17 років тільки одне підприємство було приватизовано прозоро, чесно, конкурентно і за справжні гроші, це “Криворіжсталь”. І я думаю, що я зроблю окремо серйозне повідомлення для суспільства, для ЗМІ за результатами, які сьогодні вже досягнуті цим підприємством внаслідок тієї приватизації, яка була проведена. І тому документи, які ми сьогодні розглядали на засіданні Уряду, передбачають наступні процедури: по-перше, припинення штучного банкрутства; по-друге, припинення абсолютно корумпованої системи, коли кваліфікаційними вимогами обмежується участь цілої низки підприємств безпосередньо в приватизації і, як наслідок, народжується одне підприємство, яке безальтернативне і йому віддається підприємство без будь-яких умов і за безцінь. Тому питання стоїть про те, що приватизаційна угода, яка пропонується, матиме всі умови і кожне підприємство, яке готове заплатити і виконувати цю угоду, буде допущено до аукціону. Третє, що є ключовим - це те, що знімається для цілісних майнових комплексів і для тих підприємств, де держава має контрольний пакет, будь-які інші процедури приватизації, крім відкритого аукціону, причому під досить гарно пророблену приватизаційну угоду, а не просто без будь-яких умов, тобто не тільки вартість, а ще і умови, які буде ставити держава в приватизаційній угоді, але не буде ніяких обмежувальних факторів щодо участі господарюючих суб’єктів, бізнес-структур, підприємств у процесі проведення аукціону по приватизації.

Наступне, що ми зараз спостерігаємо і те, що ми абсолютно точно зробимо - це те, що на базі сьогоднішнього законодавства жодна угода практично в повному обсязі не виконується, крім угоди по “Криворіжсталі”. Тому що немає ніякої відповідальності в діючому законодавстві, немає ніяких інших систем відповідальності в самих угодах, і тому, коли інвестор отримує підприємство, він може з ним робити все, що завгодно, закривати, різати на металобрухт, викидати половину колективу людей, все може.

Тому ми хочемо, щоб у законі з’явилася норма, що за невиконання умов приватизаційної угоди, така приватизаційна угода буде розриватися без повернення тих грошей, які заплатили за підприємство. Якщо інвестор іде і приймає цю угоду, ніхто не має права її не виконувати, ніхто не має права знищувати Україну як конкурента на світових ринках, знищуючи цілеспрямоване підприємство.

Я думаю, що там ще ціла низка серйозних положень у цьому законі про зміни та доповнення до всіх законів, що діють у системі приватизації, які незалежно від того, який Уряд працюватиме в країні, якщо будуть дотримуватися цього закону, корупція з приватизацією стане неможливою.

Я очікую колосальний опір прийняттю цього закону. Тому що ті люди, які сьогодні приватно володіють політиками, деякими чиновниками ніколи спокійно не сприймуть введення прозорих процедур в системі приватизації. Вони і далі вважають, що розбиратимуть стратегічні об’єкти, які вони собі намітили, домовляючись з окремими керівниками тих чи інших відомств, а може і вище будуть підніматись.

Я просто хочу запевнити, що працюючи Прем’єр-міністром і очолюючи Уряд, я не дозволю більше кулуарних домовленостей по темі приватизації. Всі в прозору процедуру. А ті, хто протидіятиме цьому процесу, будуть помітні і на інформаційному полі, і на суспільному просторі. Думаю, ми будемо їх знати поіменно.

Сподіваюсь на те, що демократична коаліція має сьогодні в парламенті і бажання, і натхнення очищати країну від корупції не словами, а справжніми конкретними вчинками з прийняття законів, які направлені на декриміналізацію системи приватизації.

Ще хотіла б повідомити вам про рішення, яке прийнято сьогодні на засіданні Уряду. Це рішення стосується впорядкування ситуації щодо виконання завідомо неправосудних, а іноді злочинних рішень суду. Це дуже серйозний напрямок, який в Україні набув вже практично національного лиха.

Я хочу вам буквально процитувати деякі рішення суду. Наприклад, суддя Ужгородського міського суду пан Андрійцьо вирішив, що окремому громадянину він дає право і дає (цитую): „Звільнення від сплати податків, зборів і мита, всіх видів земельного податку шляхом заборони державним органам, - перераховуються всі державні органи, - та іншим особам вимагати сплати всіх видів податків і зборів від імені держави, мита, інших платежів по операціях ввозу, пересилання та вивозу товарів на митну територію та з митної території”. Ви уявляєте таке рішення суду, яке дає пану Вощенку такі бездоганні права? Потім пан Вощенко стає осередком руху всіх товарів через кордон як за межі України, так і в межі України. Я наводжу вам тільки декілька прикладів. Таких рішень в Україні сотні. Це так, щоб просто не перебільшити.

Наступне. Цитую: “Рішення судді...” (це в Харкові у нас таке відбувається, суддя Коршенко). Цитую: “...зобов’язати енергетичну регіональну митницю здійснювати митне оформлення нафти та нафтопродуктів, що переміщуються через митний кордон на адресу дочірнього підприємства “Топазія” без сплати податку на додану вартість, акцизного збору, ввізного мита та без подання платіжного доручення на загальну суму всіх установлених законодавством податків і зборів, а також всіх дочірніх підприємств, утворених таким підприємством “Топазія”. Розумієте, про що пише суддя.

Наступне – це у нас Автозаводський районний суд міста Кременчука, суддя тут також є, тільки прізвище своє навіть не написав, тільки печатку поставив. „Застосувати до українсько-польського спільного підприємства з обмеженою відповідальністю “Тайстра” та створюваних ним дочірніх підприємств протягом...” (вставляється термін) “...10 років з дня вимоги державні гарантії захисту іноземних інвестицій ...позбавити від всіх податків, зборів...”, все тут перераховується повністю. На 10 років встановлюється.

Шановні друзі, я не буду займати далі ваш час, у мене таких рішень дуже багато, коли суди практично пишуть закони, які суперечать Конституції, здоровому глузду, які практично є дахом для кримінальних дій. Рішення, безумовно, на погляд експертів, є завідомо неправосудними, просто “кришують” весь незаконний, без оподаткування, рух товарів, послуг і т.д., як через кордони, так і в межах України.

Ми сьогодні для того, щоб захистити наші митниці, щоб захистити наші податкові адміністрації, інші органи, які зобов’язані брати податки, прийняли спеціальну постанову, яка дає свободу і право на базі Конституції України не виконувати завідомо злочинні рішення і завідомо злочинні накази. Ви знаєте, що таке положення у нас в Конституції є. І я думаю, що ми захистили зараз таких людей, тому що метастази корупції в Україні настільки глибокі, що коли, наприклад, митник або податківець починає, все ж таки, правильно брати податки або мита з таких “опільгованих” певними суддями, навіть не судами, а певними суддями, господарюючих суб’єктів, то проти митників і податківців порушуються кримінальні справи, і люди навіть потрапляють за грати, настільки у нас сьогодні створене потужне злочинне угрупування між деякими представниками влади, деякими суддями, і практично господарюючими суб’єктами, які порушують закони.

І те, що у нас сьогодні бюджет пустий, те, що немає сьогодні можливості платити нормальну пенсію, нормальну заробітну плату (17 років ніхто не платив нормальну пенсію і заробітну плату). Тільки тому, що у нас практично на кожному кроці існують певні злочинні угрупування.

Сьогодні на засіданні Уряду ми прийняли також рішення, що всі ці неправосудні рішення будуть з усієї країни збиратися, передаватися до Мін’юсту. В Міністерстві юстиції ми через парламент будемо започатковувати, по-перше, звільнення таких суддів з посад, а по-друге, ми будемо звертатися до Генеральної прокуратури. І я задоволена тим, що сьогодні заступник Генерального прокурора Тетяна Корнякова абсолютно погодилась з тим, що проти таких суддів мусить бути порушена кримінальна справа.

Я також буду звертатися до Голови Верховного Суду, щоб була розглянута така ситуація, в тому числі на пленумі Верховного Суду, і щоб якось всі ці випадки таких жахливих речей були просто узагальнені, і щоб по ним був зроблений також висновок пленуму Верховного Суду.

Якщо у нас є держава, якщо у нас є правосуддя, і взагалі, є країна, то такі судді мусять понести досить серйозне покарання і ці люди мусять бути названі в суспільстві.

Ще один крок до наведення порядку, який зараз зроблений. Це те, що пов’язано з різними рівнями Податкової адміністрації. Мається на увазі ухиляння від сплати податків, точніше, не ухиляння, а всі штучні процедури, і відмивання грошей через штучне відшкодування ПДВ. Сьогодні прийнято рішення про вибіркові перевірки окремих податкових адміністрацій, які практично також були прикриттям для всіх махінацій і незаконного, штучного практично відмивання ПДВ з державного бюджету.

Я думаю, що такі кроки дадуть нам шанси, все ж таки, прибирати тіньові процедури по сплаті податків, по сплаті мита, і наводити крок за кроком порядок.

Я можу вам сказати, що паралельно ми осмислюємо сьогодні всі пропозиції інвесторів як за межами України, так і всередині України, щодо поліпшення інвестиційного клімату. Я думаю, що завтра я зможу вам дати комплексне повне бачення Уряду, як ми будемо створювати сприятливий інвестиційний клімат для того, щоб займатися власне суттєвим посиленням всіх економічних процесів, які відбуваються в Україні.

Постійна www-адреса статті: http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=107186218

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign